Драма в Англия: Юнайтед възкръсна от експресно 0:2, Арсенал загуби първи точки

Манчестър Юнайтед записа зрелищен обрат в домакинството си от третия кръг срещу Нотингам Форест. „Червените“ дяволи спечелиха с 3:2 на „Олд Трафорд“ срещу Нотингам Форест, след като изоставаха с 0:2 още в четвъртата минута на мача.

Ериксен намали изоставането на домакините в 17-ата минута. 52-ата минута Каземиро успя да възстанови равенството, а малко след това Нотингам остана с човек по-малко на – в 67 минута Джо Уоръл бе изгонен с директен червен картон.

С човек повече на терена Юнайтед натисна съперника и стигна до дузпа, която Бруно Фернандеш реализира, оформяйки крайния резултат. След тази победа Манчестър Юнайтед събра актив от 6 точки, а Нотингам е четиринадесети с 3 точки.

В следващия кръг „дяволите“ гостуват на Арсенал, който също предложи драматичен развой в домакинството си на Фулъм.

„Артилетистите“ загубиха първи точки от началото на сезона, стигайки само до 2:2. Отборът на Микел Артета изоставаше в резултата в голям период от срещата, след като Андреас Перейра откри резултата още в първата минута.

Домакините осъществиха пълен обрат в рамките на две минути през второто полувреме. Букайо Сака изравни от дузпа, а влезлият като резерва Еди Нкетия се разписа за 2:1.

Гостите останаха с човек по-малко в 83-ата минута, когато Калвин Баси бе изгонен. Въпреки това те стигнаха до изравнителен гол, дело на Жоао Палиня в 87-ата минута.