Волейболистките започнаха европейското първенство с победа

© volleyballworld.com

Дневник Експрес

Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17 часа.

window.dnevnik.eventPush(‘newsletter_form_impression’, {‘newsletter_number’:’2′,’newsletter_name’:’Дневник Експрес’});

Женският национален отбор по волейбол започна с победа участието си на европейското първенство, което се провежда в Италия, Белгия, Естония и Германия. В мач от група В в Монца (Италия) тимът се наложи с 3:1 (-23, 23, 20, 18) на Хърватия.Първият гейм беше равностоен, но в края му Хърватия стигна до успеха след добра игра на блокада. Във втория ситуацията се повтори, но този път при резултат 23:23 българките спечелиха две поредни точки.България имаше предимство след средата на третия гейм, когато натрупа аванс от пет точки и го запази. В четвъртия българският поведе с пет точки, а след това увеличи аванса си.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1611834613314-0’); });

Радостина Маринова беше най-резултатна за успеха с 23 точки, а Мира Тодорова добави 12. Мартина Шамадан отбеляза 15 за Хърватия.Във втория си мач от Евро 2023 България излиза срещу Босна и Херцеговина в четвъртък от 19.00 ч. Мачът ще бъде предаван по „Ринг“. В група В са още Италия, Швейцария и Румъния. За осминафиналите се класират първите четири тима.